Burkolás

HIDEG BURKOLATOK

A burkoló munkák megkezdésének feltétele: a gépészeti alapszerelések (vízvezeték, fűtés, villany alapszerelés stb.), valamint a belső vakolat, gipszkarton álmennyezetek elkészítése.

A burkolandó felülettel szembeni követelmény:

Hogy kellően egyenes, függőleges és vízszintes szilárd felület legyen, ezen kívül száraznak és pormentesnek kell lennie.

A burkolás menete:

  1. Alapozás: Meggátolja hogy a fal hirtelen kiszárítsa a ragasztót .Szükség esetén (pl. fürdőszoba, zuhanytálca, fürdőkád körül) kenhető fólia szigetelés a fal átnedvesedésének elkerülése érdekében készítünk.
  2. Oldalfal csempézése: Kitűzéssel kezdjük. Az első csempesort vízszintbe állítjuk, majd a falsarkok függőlegességét ellenőrizve kezdjük el a csempézést úgy, hogy előtte kimérjük, milyen méretűre jön ki a vízszintes sor végén az utolsó csempe.
    Gyakran előfordulhat, a helység méretéből adódóan, a sarokcsempe túl keskeny lesz. Ennek elkerülése érdekében az első sor kitűzésénél a fal közepétől elindulva a sarkok felé haladunk, így egyforma nagyságú lesz a sarkoknál a csempe.
  3. Padlóburkolat készítése (járólap): Az alapfelület előkészítését követően kitűzéssel kezdjük a munkát. Egyik lehetősége, hogy az ajtó irányából leginkább látható fallal párhuzamosan egész lappal indítjuk el a burkolást. Ezt inkább kisebb helységeknél alkalmazzuk.

Parkettázás, Lamináltozás

Az egyik legrégebbei típus a csaphornyos parketta, amelyet régi épületeknél vakpadlóra fektettek- mára a korszerűbb ragasztott lerakási módot alkalmazzuk. A csaphornyos parkettát kiszorította a táblás szalag- és mozaikparketta. Az utóbbiak egyes fajtái gyári csiszolással, lakkozással kerülnek értékesítésre. A korszerű ragasztók lehetővé teszik a különböző hanggátló alátétlemezek elhelyezést is.

Az alappal szemben támasztott követelmény:

  -sima, egyenes beton

  -száraz és pormentes